ورکشاپ آموزشی

ورکشاپ ها یا کارگاه های آموزش کوتاه مدت، بخش های مهم، کاربردی و قابل توجه در هر دوره موسسه یا مجموعه آموزشی محسوب می‌شوند. این بخش ها، بیش از هرچیز بر کاربردی بودن و مهارت های عملی متمرکز هستند. به عبارت دیگر، ورکشاپ ها ممکن است شامل یادگیری عملی بیشتری باشند، اما امکان بحث، تعامل، ارائه یک موضوع را نیز فراهم می‌کنند. ورکشاپ ها بر یادگیری مهارت‌های عملی می‌توان آن‌ها را در زمان کوتاه‌تری آموخت، تمرکز بیشتری دارند. همین موضوع باعث شده که آن ها به طور گسترده برای آموزش، سخنرانی ها و بحث در مورد موضوعات خاص، استفاده می شوند. موسسه طراحان مد نیز به عنوان یه موسسه آموزشی با گرایشات عملی، همواره برگزاری ورکشاپ های کاربردی را در برنامه خود قرار داده است.

ویژگی های مهم 

اگر شما به دنبال آموختن مهارت خاصی هستید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که ورکشاپ ها چه ویژگی های خاصی دارند؟ همانطور که گفته شد، این کارگاه ها بر ارتقاء مهارت های عملی و کاربردی در کمترین زمان تمرکز بیشتری دارند. زمان و طول مدت ورکشاپ، نسبت به دوره کوتاه تر است. یک ورکشاپ ممکن است در طول چند ساعت یا چند روز برگزار شود و اتمام پیدا کند. همچنین ورکشاپ ها، امکان تعامل بیشتری را بین مدرس و فراگیران فراهم می‌کند. همین ویژگی، ورکشاپ ها را به موضوعاتی مورد علاقه دانش پذیران و افراد جویای یادگیری مباحث مختلف تبدیل کرده است. این ویژگی ها، درباره ورکشاپ های موسسه طراحان مد نیز صدق می‌کند.

هدف از برگزاری یک ورکشاپ

ورکشاپ ها، به دلایل گوناگون و اغلب به دلیل تاکید بر مهارت های عملی و نیز معرفی یک دوره آموزشی برگزار می‌شود. این به آن معنی است که برگزارکنندگان با هدف معرفی دوره ای خاص، دیتیل آن دوره را در یک دوره زمانی کوتاه به نمایش می گذارند. هنرجویان و مهارت آموزان شرکت کننده در این کارگاه ها در صورت علاقمندی، به آموزش کامل تر آن مهارت خواهند پرداخت. این موضوع بسیار راهگشا است. فراگیران با این روش، پیش از شروع دوره در جریان آنچه خواهد گذشت، قرار می‌گیرند. همچنین ورکشاپ ها به منظور ارتقاء سطح دانش عملی و مهارت آموزی بیشتر در کمترین زمان برگزار می‌شوند.

ورکشاپ های آموزشی در موسسه طراحان مد

موسسه طراحان مد نیز مانند سایر موسسات و نهادهای آموزشی، به برگزاری ورکشاپ های مختلف می‌پردازد. این ورکشاپ ها به فراخور شرایط آموزشی و نیازهای هنرجویان برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این ورکشاپ ها، بهبود و بالا رفتن مهارت های آموزشی هنرجویان در زمان موثر است. موسسه طراحان مد، همواره سعی داشته است که بهترین کارگاه های آموزشی را در بهترین زمان مقرر برگزار کند. برخی از این ورکشاپ ها به صورت رایگان و برخی دیگر با پرداخت هزینه برگزار می‌شوند. همچنین نوع برگزاری این ورکشاپ ها به صورت حضوری و یا آنلاین است.

ورکشاپ هایی نظیر پارچه شناسی، طراحی لباس، جواهر دوزی، کسب و کار، الگو سازی و دوخت و جنسیت سازی برخی از فعالیت های گذشته موسسه طراحان مد در این زمینه بوده است. ما در نظر داریم تا پس از این نیز همانند گذشته به برگزاری ورکشاپ های آموزشی در جهت ارتقاء سطخ عملی و علمی هنرجویان بپردازیم. این ورکشاپ ها با برنامه ریزی صحیح و در زمان مورد نیاز با برنامه ریزی دقیق و توجه به نیازهای آموزشی هنرجویان برگزار خواهد شد.